Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı ve aynı zamanda 24. Dönem Mezuniyet Törenini Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Ferkan SİPAHİ, Dekanımız Prof. Dr. Sayın Abdurrahman DOKUZ, Gümüşhane İİBF Dekanı Prof. Dr. Sayın Nihat YILMAZ, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Sayın Serhat DAĞ, Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sayın Selçuk ALEMDAĞ, Gümüşhane Koza Mastra Altın Madeni Müdürü Sayın Gökhan SARAL, Makine Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Sayın Fulya BANKOĞLU, Jeoloji Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Sayın Semih HAMZAÇEBİ, öğretim elemanlarımız, mezun öğrencilerimiz ve değerli ailelerinin katılımıyla 16 Haziran 2022 Perşembe günü Üniversitemiz Kongre Merkezinde  büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik.

Mezuniyet törenimiz, mezun veren bölümlerimizin protokol geçişi, ardından aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin anısına Saygı duruşu ve İstiklal Marş’ımızın okunmasıyla başladı. Tören Üniversitemiz müzik kulübünden Berat BAHADIR, Mehmet SUBAŞI ve İdecan ÇELİKÖZ'ün mini konseri ile devam etti. Bu mini müzik ziyafetinin ardından mezun öğrenciler adına 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Fakülte birincisi Hüsamettin HAKOĞLU bir konuşma gerçekleştirdi. Fakülte birincimizin ardından sırayla Dekanımız Prof. Dr. Sayın Abdurrahman DOKUZ ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Ferkan SİPAHİ konuşmalarını gerçekleştirdiler. Tören, Fakülte birincisinin mezuniyet kütüğüne plaka çakması ve tüm mezun öğrencilerimize ödül-belge takdimi ile devam etti. Tüm mezun öğrencilerimiz teker teker anons edilerek sahneye çağırıldı ve bölüm hocaları tarafından mezuniyet belgeleri takdim edildi. İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sayın Mustafa ÇULLU hocamızın öğrencilerimize Mezuniyet Yemini yaptırması ve keplerin coşkuyla fırlatılması ile mezuniyet törenimiz sona erdi.

Mezuniyet töreninin başarı ile gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı başta Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Halil İbrahim ZEYBEK ve Rektörlüğü temsilen katkılarını esirgemeyen Prof. Dr. Sayın Ferkan SİPAHİ hocalarımız olmak üzere, değerli Dekanımız Prof. Dr. Sayın Abdurrahman DOKUZ'a, Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Sayın Mehmet Ali GÜCER'e, Arş. Gör. Sayın Hülya YILMAZ'a, değerli bölüm başkanlarımız Prof. Dr. Sayın Bilge BAHAR, Doç. Dr. Sayın Mustafa ÇULLU, Doç. Dr. Sayın Ebru Emine ŞÜKÜROĞLU, Doç. Dr. Sayın Mustafa Engin BAŞOĞLU, Doç. Dr. Sayın Sefa YALVAÇ ve Doç. Dr. Sayın Tuba ACET'e, hazırlık aşamasındaki katkılarından dolayı Dr. Öğr. Üyesi Sayın Mehmet Tevfik SEFEROĞLU'na, büyük emek ve gayret sarfeden Dekanlık personellerimizden Sayın Hüseyin TERHAN, Sayın Hülya KURUŞ, Sayın Dilara BEKTAŞ, Sayın Celil ÖKTEM, Sayın Erdem AYDIN, Sayın Fehmi TANIŞ, Sayın Ramazn ÇAKIR, Sayın Ernail GÖKEREN, Sayın Engin TAŞKIN ve Sayın Basri YILDIRIM'a sükranlarımızı sunarız.

Bu vesile ile mezun olan öğrencilerimizi bir kez daha tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.